Menu

Czytasz, wymiatasz!

Książki, filmy i codzienność

Szepty kamieni. Historie z opuszczonej Islandii - Berenika Lenard

czytaszwymiatasz

Ocena: 5/5

Tak, tak, znów o Islandii. Islandia to taki mów Święty Graal. Wciąż o niej myślę, czytam, planuję podróż, wyobrażam sobie moje cudowne tam życie i ... nie ruszam się z miejsca :/

Islandia jest piękna, bajkowa, niewinna - tak wydaje się każdemu, kto o Islandii marzy. Wiele książek dostępnych na naszym rynku zdaje się potwierdzać tę opinię, ale czy naprawdę na tej wyspie lodu jest tak, jak nam się wydaje.

Berenika Lenard w odróżnieniu do mnie wybrała się się w tę podróż. Zjechała całą wyspę, rozmawiała z ludźmi i czujnym okiem wypatrywała tego, o czym mówić nie zawsze się chce. Islandia jest piękna, bajkowa, ale nie zawsze niewinna.

Nieudane inwestycje, pobojowiska poprzemysłowe, nieuczciwe, wywindowane ceny, oszustwa islandzkich pracodawców, historia i skutki krachu finansowego z 2009 roku - przykłady nieuczciwości pojedynczych ludzi, całych grup zawodowych czy firm. O tak, Islandia nie jest wolna od małości ludzkiej.

„Szepty kamieni” ukazują nieznane, nieopisywane w przewodnikach oblicze Islandii. Niczego nie ujmując jej urokowi, dopowiadają niedopowiedziane.

szeptykamienihistoriezopuszczonejislandiiwiext49188951

© Czytasz, wymiatasz!
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci