Menu

Czytasz, wymiatasz!

Książki, filmy i codzienność

Obce dziecko - Rachel Abbott

czytaszwymiatasz

Ocena: 4/5

W wypadku samochodowym w ginie Caroline Joseph, a jej sześcioletnia córka, która była w matką w samochodzie, znika. Znika bez śladu. Nie ma ciała, nie ma żadnego punktu zaczepienia. Po kilku latach bezskutecznych poszukiwań ojciec, David Joseph daje za wygraną i daje sobie szansę na nowe życie. Zakłada nową rodzinę, rodzi mu się syn i ... znów musi się zmierzyć z przeszłością, z zagadką, która weszła do jego domu, cieszy ale i przeraża, a na pewno nie pomaga w zrozumieniu tego, co się stało 6 lat wcześniej. W domu Josephów pojawia się zaginiona córka Natasha, ale to jakby nie córka, a jakieś obce dziecko. Dziewczynka jest niedostępna, zamknięta na świat zewnętrzny, nosi w sobie traumatyczne doświadczenia i ma jakiś cel, który na zawsze wywróci, zdawałoby się, ułożone życie Davida i jego drugiej żony Emmy. 

Natasha nie uwolniła się od tych, którzy zgotowali jest taki los. Została uwikłana w sytuację bez wyjścia. Nikomu nie może ufać, nikogo się poradzić, musi sama podejmować decyzje, których konsekwencjami może być życie lub śmierć. Natasha wie wszystko o wypadku, w którym zginęła jej matka. Wie, kto za tym wszystkim stoi. 

"Obce dziecko" to świetnie skonstruowana opowieść. Bohaterowie - poczynając od Natashy, poprzez obie żony Davida, samego Davida, aż po detektywa Toma Douglasa - wzbudzają sympatię czytelnika. Ich zachowania i emocje są autentyczne, a decyzje, które podejmują są konsekwentne i zrozumiałe.Tu wszystko jest na miejscu.

Polecam!

obcedzieckowiext41773552

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • megharraa

    Bardzo ciekawa pozycja książkowa, muszę sprawdzić sobie właśnie taką książkę, idealna na wieczory zimą.

© Czytasz, wymiatasz!
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci