Menu

Czytasz, wymiatasz!

Książki, filmy i codzienność

Porządki miłości czyli być sobą i żyć swoim życiem - Bert Hellinger

czytaszwymiatasz

Ocena: 4/5

O ustawieniach metodą Berta Hellingera wiem niewiele, a właściwie prawie nic. Ktoś coś kiedyś powiedział, ktoś polecał, ktoś zna kogoś, kto zdecydował się na tę terapię, ale nic z tego dla mnie nie wynikało. Jednak przyszedł taki dzień, kiedy trafiłam na prawdziwą fankę ustawień. Polecała, zachęcała, tłumaczyła, aż w końcu włożyła mi w ręce podstawowe dzieło Berta Hellingera. No, a skoro już jest, to przeczytać trzeba :)

"Porządki miłości..." to książka o ludzkich losach i o tym, jak można odwrócić je na lepsze. Warsztaty terapeutyczne zostały przedstawione dokładnie i uwzględniają wszystkie etapy. Dzięki tej szczegółowości czytelnik bierze udział w poszukiwaniu rozwiązania tak, jak gdyby uczestniczył w spotkaniu bezpośrednio. Bert Hellinger z detalami przedstawia swoją metodę postępowania terapeutycznego, tzn. technikę ustawień rodzinnych. Zabiera czytelnika w podróż, która prowadzi do odkrycia opisanych rodzinnych porządków i zaburzeń, tego co w nas za dużo i tego, czego nam brak. Rozpatrywanie indywidualnych przypadków każdej z osób i objaśnianie podstawowych praw, jakie funkcjonują w życiu i relacjach pomaga zrozumień czytelnikowi, czym ustawienia są i jaki jest ich cel. Hellinger porusza cała mnogość wszelakich problemów wynikających z nieodpowiednich relacji rodzinnych nie tylko pokoleń bezpośrednio ze sobą powiązanych, ale i tych z którymi teoretycznie nic prócz nazwiska i biologii nie łączy nas.

Autor otwarcie wyraża swoją opinię na wiele zagadnień, np. uważa, że adopcja przynosi więcej złego niż dobrego. Jego opinie mogą szokować i wywoływać w czytelniku dezaprobatę i krytykę. Jednak książkę warto przeczytać, bo z pewnością w niejednym ustawieniu odnajdziemy nas samych i nasze problemy. A jeśli jeszcze odkryjemy rozwiązanie, to cóż, można tylko cieszyć się, że jest lepiej. "Porządki miłości..." natomiast na pewno nie zaszkodzą :) 

porzadkimilosciwiext41738837

© Czytasz, wymiatasz!
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci