Menu

Czytasz, wymiatasz!

Książki, filmy i codzienność

Miasto glin - Karin Slaughter

czytaszwymiatasz

Ocena: 4/5

Jeśli ktoś szuka kryminału na wieczór, to niech sięgnie po "Miasto glin".

Świeżo upieczona policjantka Kate Murphy pochodzi z zamożnej rodziny zajmującej wysoką pozycję społeczną. Postanawia jednak iść przez życie własną drogą. Praca w policji nie sprawią jednak, że jej życie stanie się łatwiejsze. W zdominowanym przez kult macho wydziale policji miasta Atlanta nikt nie ma dla nowicjuszy żadnej litości.

Maggie Lawson wstąpiła do policji, idąc w ślady brata i wujka. Kate zostaje partnerką Maggie, ale jako kobiety zostają odsunięte od obejmujących całe miasto poszukiwań mordercy. Podejmują jednak ryzyko i zaczynają prowadzić niezależne śledztwo, które zaprowadzi je do najmroczniejszych zakątków Atlanty. Młode policjantki muszą stawić czoło nie tylko grasującemu po mieście mordercy, lecz także panującej na komendzie atmosferze rasizmu, homofobii i skrajnej mizoginii.

Inteligentne i ciekawe postaci kobiece, różnorodność wątków, a także świetnie oddający rzeczywistość Atlanty lat 70. XX wieku sprawiają, że „Miasto glin” jest jedną z tych książek, które wywierają na czytelniku wrażenie i to pozytywne wrażenie ;)

miastoglinwiext44061254

 

© Czytasz, wymiatasz!
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci