Menu

Czytasz, wymiatasz!

Książki, filmy i codzienność

Lifting bez skalpela - trening mięśni twarzy - Christa Gugler

czytaszwymiatasz

Ocena: 5/5

Co zrobić, żeby zachować młodość? - Nic, bo to przecież geny decydują. Pij dużo wody. Nie jedz mięsa. Używaj dobrych kosmetyków. Wysypiaj się. Zainwestuj w zabiegi medycyny estetycznej. - Myślę, że każda z nas już to słyszała, ale czy ktoś powiedział Wam - ćwicz, po prostu ćwicz?! Bo twarz to 50 mięśni, które tak samo jak ramiona, brzuch, uda czy pośladki bez ćwiczeń będą wiotczeć, więc ani woda, ani kosmetyki, ani sen, czy ingerencja chirurga plastyka nie zdadzą się na wiele.

Autorka zaproponowała swój autorski zestaw ćwiczeń. A żeby był efekt, trzeba zacząć od trzech serii dziennie przez pierwsze 8 tygodni. Potem dwie serie - rano i wieczorem, ale po kres naszego życia. Niby nic odkrywczego, a jednak ;)

Po przeczytaniu książki poszperałam w Internecie. Znalazłam kilka stron poświęconych ćwiczeniom mięśni twarzy, a nawet jogę twarzy, ale ich liczba w porównaniu z informacjami o cudownych kremach i wachlarzu cudotwórczych nieinwazyjnych i inwazyjnych zabiegów kosmetycznych i chirurgii plastycznej jest niczym kropla w morzu. 

Chcemy schudnąć bez wysiłku, tak pracować, żeby się nie narobić, pięknieć od siedzenia na kanapie. Tam, gdzie się da wolimy zapłacić, byleby tylko uniknąć zaangażowania, pracy, wysiłku. Mam złą wiadomość - nie zawsze się da, nie zawsze te waluty są wymienne ;) Dobra wiadomość jest taka, że każdego z nas na taką inwestycję w siebie stać.

Nie wiem, czy zaproponowane przez panią Gugler ćwiczenia naprawdę działają. Jednak nic nie stracimy próbując ;)

liftingbezskalpelatreningmiesnitwarzybiext33902110

© Czytasz, wymiatasz!
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci