Menu

Czytasz, wymiatasz!

Książki, filmy i codzienność

Dom duchów - Isabel Allende

czytaszwymiatasz

Ocena: 5/5

Skończyłam książkę, zamknęłam i siedziałam zdziwiona zastanawiając się, jak to się stało, że Isabel Allende tak długo była poza moim zainteresowaniem?! Dużo straciłam :(

Rodzina Estebana Trueby to saga, w której rzeczywistość i magia, fakty i sny, doświadczenia i wyobrażenia przenikają się, a co najważniejsze mają taką samą wartość i wagę dla wszystkich jej bohaterów. Dający się we znaki najbliższym temperament ojca rodziny i szczególna nadwrażliwość i przenikliwość jego żony układają piękną mozaikę wzajemnych relacji bohaterów. I choć czasem implikują dramatyczne przesilenia, to równocześnie budują wspaniałą opowieść o świecie wielkich codziennych emocji. Wielka polityka miesza się tu z codzienną egzystencją, brutalny realizm z jakim opisuje się przemoc, nędzę łączy się spójnie ze światem duchów, magii i przepowiedni. Chwile szczęścia przeżywane przez bohaterów przeplecione są z dniami goryczy.

Losy trzech pokoleń rodzin del Valle i Truebów na tle zagmatwanej chilijskiej rzeczywistości dały mi wszystko to, czego oczekiwałam. "Dom duchów" urzeka swoim słodko-gorzkim opisem ludzkiej drogi życia. Wciąga każdym kolejnym zdaniem. Dla mnie niezapomniany!

domduchowwiext34477344

 

© Czytasz, wymiatasz!
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci