Menu

Czytasz, wymiatasz!

Książki, filmy i codzienność

Córka fortuny - Isabel Allende

czytaszwymiatasz

Ocena: 4/5

Skoro przeczytało się "Dom duchów", to trzeba "Córkę fortuny"!

Korzenie Elizy Sommers są tajemnicą. Rodzinaę Sommersów - Rose i jej brat Jeremy zaopiekowali się podrzuconym im niemowlęciem. Dziewczynka urodziła się z dwoma talentami, dobrym węchem i świetną pamięcią. Prócz tego potrafiła się wtopić w otoczenie stając niezauważalną. A niesamowita Rose wprowadziła ją w arkana sztuki udawania, manipulacji i podstępu. Otoczona miłością opiekunki mamy Frezji, dzięki której zgłębiła tajemnice kulinarne i zwyczaje plemienne dorasta do pierwszej prawdziwej miłości, która odmieni jej całe życie. Pewnego dnia, gnana miłością, opuszcza bezpieczny świat, jaki stworzyli dla niej jej przybrani rodzice i wyrusza z Chile do Stanów Zjednoczonych w poszukiwaniu swojego ukochanego. Dzieje się to w apogeum gorączki złota. Eliza musi stawić czoła wielu przeciwnościom losu, o których istnieniu nie miała pojęcia. Czy znajdzie swoją miłość, a może odkryje coś zupełnie innego?

"Córka fortuny" to opowieść o kobietach, z pozoru słabych i delikatnych, ale w chwilach najwyższej próby zdolnych do wielkich czynów, o sile ich uczuć i o wierności do nich, o zaletach życia w zgodzie z nakazem serca i sumienia, bez zbędnych ograniczeń i konwenansów. To także opowieść o tym, jak rodził się „amerykański sen” w kraju, w którym każdy miał swoją drugą szansę.

Jednak żałuję, że nie przeczytałam sagi zgodnie z chronologią powieści, a zgodnie z kolejnością publikacji, bo po "Domu duchów" "Córka fortuny" wypada gorzej :(

corkafortunywiext44139438

© Czytasz, wymiatasz!
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci