Menu

Czytasz, wymiatasz!

Książki, filmy i codzienność

Ojciec Chrzestny - Mario Puzo

czytaszwymiatasz

Ocena: 5/5

Don Vito Corleone jest Ojcem Chrzestnym jednej z sześciu nowojorskich rodzin mafijnych... ale czy naprawdę ktokolwiek jeszcze potrzebuje wprowadzenia do tej książki?! Nie sądzę :) Nawet jeśli nie czytało się książki, nie oglądnęło filmu, to nazwisko Corleone jest rozpoznawalne na równi z Capone, Luciano czy Giancana. Śmiem podejrzewać, że dla wielu Vito Corleone jest tak samo rzeczywisty, jak Al Capone ;)

Mario Puzo uwiódł mnie "Rodziną Borgiów". Szkoda, że nie poszłam wtedy za ciosem i nie sięgnęłam po jego kolejne książki. Zrobiłam to dziś i bardzo się cieszę, i wciąż jeszcze drżą mi z wrażenia dłonie, choć opowieść się skończyła.

Tu każdy bohater jest indywidualnością. Każdy jest inny. Tylko mistrz słowa potrafi tak dogłębnie scharakteryzować człowieka, jego walory, wady, dylematy, podejście do życia. Tylko uważny obserwator opisze świat bez oceniania, bez narzucania czytelnikowi własnych opinii.

Świat mafii i mafiozów wciąga i okazuje się, że to, co z natury rzeczy powinno być piętnowane, nieakceptowalne w żadnym wymiarze, fascynuje, a nawet uczy.

Tę książkę po prostu trzeba przeczytać! :)

ojciecchrzestnywiext43256275

 

© Czytasz, wymiatasz!
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci