Menu

Czytasz, wymiatasz!

Książki, filmy i codzienność

Płatki na wietrze - Virginia C. Andrews

czytaszwymiatasz

Ocena: 1/5

I choć miałam wątpliwości co do wartości "Kwiatów na poddaszu", to postanowiłam dać szansę drugiej części. Napiszę to od razu: to był błąd!

Cathy, Chris i Carrie uciekają z domu okrutnej babki. Trafiają do domu doktora Sheffielda, który roztacza nad nimi opiekę. Kupuję te bajkowe niespodziewane zdarzenia, a co mi tam. Nie mogę jednak zaakceptować uwstecznienia emocjonalnego i psychologicznego głównych bohaterów, a przede wszystkim Cathy. Co się stało z tą rozważną, doświadczoną przez los nastolatką?! Przeistoczyła się w ograniczoną umysłowo, rozbuchaną erotycznie egocentryczkę. Nie ma problemu by wejść w intymny związek ze swoim przyszywanym ojcem, wyjść za mąż za człowieka, z którym nic ją nie wiąże, rozkochać w sobie swojego ojczyma i zajść z nim w ciążę, by ostatecznie związać się ponownie z bratem. Cała ta opowieść to kpina z inteligencji czytelników.

Jak to możliwe, że skrzywdzoną przez los ośmiolatkę "kochający" opiekunowie odsyłają do szkoły z internatem? Czy kobieta zdolna do zabicia własnych dzieci spokojnie mieszka z tym samym mieście, co jej niedoszłe ofiary - nie ucieka, nie próbuje się bronić? Czy inteligentny prawnik nie docieka prawdy i pozwala sobie na to, żeby tajemnice wpływające na jego życie pozostawały nieodkryte? No naprawdę, każdy z bohaterów reprezentuje idiotyzm w czystej postaci i waściwie każdy pojawiający się w książce wątek jest podobnie głupi, jak te wspomniane przed chwilą.

Nie wiem, jak to się stało, że seria o rodzinie Dollangangerów stała się bestsellerem?! A ja patrzę na część trzecią i zgrzytam zębami :/

dollangangertom2platkinawietrzeuiext43249099

 

© Czytasz, wymiatasz!
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci