Menu

Czytasz, wymiatasz!

Książki, filmy i codzienność

Kasacja - Remigiusz Mróz

czytaszwymiatasz

Ocena: 4/5

Syn biznesmena Piotra Langera seniora zostaje oskarżony o zabicie dwóch osób. Sprawa wydaje się oczywista, bo na narzędziach zbrodni są tylko ślady Langera juniora, a podejrzany spędza 10 dni zamknięty w swoim mieszkaniu w towarzystwie ciał zamordowanych osób.
Sprawę prowadzi Joanna Chyłka, pracująca dla bezwzględnej, warszawskiej korporacji. Nieprzebierająca w środkach prawniczka, która zrobi wszystko, by odnieść zwycięstwo w batalii sądowej. Pomaga jej młody, zafascynowany przełożoną, aplikant Kordian Oryński. 
Tymczasem ich klient zdaje się prowadzić własną grę, której reguły zna tylko on sam. Nie przyznaje się do winy, ale też nie zaprzecza, że jest mordercą, odmawia składania zeznań, nie broni się, biernie czeka na to, co przyniesie praca Chyłki i Oryńskiego.
Tych dwoje prawników zostaje wciągniętych w wir manipulacji, który sięga dalej, niż mogliby przypuszczać.

Cała intryga jest przemyślana i naprawdę trzyma w napięciu. Idąc w ślad za niepowodzeniami i sukcesami naszych bohaterów oraz śledząc rozwój relacji między nimi, czytelnik czuje, że praca adwokata to nierzadko prawdziwa harówka. Proces szukania dowodów i kontakty z oskarżonym to spora dawka emocji, bo autor umiejętnie połączył to, co najlepsze w thrillerze, kryminału i dramacie psychologicznym. No i te cięte dyskusje pomiędzy Chyłką i Oryńskim - inteligentne, ostre, zabawne, nieprzekraczające cienkiej linii szacunku - naprawdę podkręcają tempo, nie ma miejsca na nudę. 

„Kasacja” to czas spędzony z pełnokrwistymi postaciami w realiach naładowanych wartką akcją, zaskakującymi zwrotami w śledztwie, a także humorem. Sceny rozgrywające się na sali sądowej nie nudzą, a autor postarał się z sukcesem wpleść w podstawy polskiego prawa dużo efektownej ekwilibrystyki słownej znanej nam głównie z zagranicznych filmów.

 

Amatorzy kryminałów na pewno nie zawiodą się "Kasacją" :)

kasacjauiext28183379

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • Gość *.gazeta.pl

    gjhgjhgjh

© Czytasz, wymiatasz!
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci